Nová kniha Game of Thrones nebude!

George RR Martin oficiálne prezradil, čo väčšina fanúšikov fantasy kníh a seriálu Game of Thrones (Hra o tróny) už dávno tušila. Nový román z knižnej série nebude publikovaný skôr, ako sa v apríli seriál vráti sa šiestou sériou.

Autor zverejnil na svojom blogu aktualizáciu o tom, že diel The Winds of Winter stále nie je hotový. "Moji editori a vydavatelia sú sklamaní, stanica HBO je sklamaná, zahraničné prekladatelia sú sklamaní ... ale nikto nie je tak moc sklamaný ako ja," povedal Martin.

Spisovateľ ďalej prezradil netrpezlivým fanúšikom ďalšie podrobnosti o jeho vydavateľskom pláne. Pôvodne mal novú knihu dokončiť do apríla, ale nestihol svoj prvý deadline na konci októbra. "Bohužiaľ, písanie nešlo tak rýchlo, ako by sa mi páčilo. Môžete za to viniť moje cestovanie, príspevky na blogu alebo ďalšie projekty, môžete viniť môj vek. Možno to všetko malo do istej miery svoj vplyv, ale pravdou je, že písanie niekedy ide a niekedy nie. Niekedy okolo augusta už som musel čeliť realite: Do Halloweenu to dopísať nestihnem. "Martin si potom nechal deadline predĺžiť, ale nový termín tiež nesplnil.

Hodnotenie:
4.2857142857143 28