Netflix přišel do ČR!

Jeden z najväčších prevádzkovateľov služby video na požiadanie (VoD), spoločnosť Netflix, v stredu oznámila výrazné rozšírenie do zvyšku sveta. Medzi 130 krajinami, ktoré expanzia zahŕňa, figuruje aj Česká republika. Jedinú výnimku stále tvoria komunistická Čína a krajiny blokované USA.

Na veľtrhu CES 2016 v americkom Las Vegas to oznámil generálny riaditeľ Reed Hastings. Netflix teraz pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta, napríklad predvlani na jeseň značka začala prevádzku v susednom Nemecku. Kladný ohlas si získala aj seriály z vlastnej produkcie.
Ponuka pre náš trh začína na 7,99 eura (cca 215 korún) mesačne.

Až doteraz sa firma rozširovala v postupných etapách, a to z dôvodu nákladov na marketing a dabing alebo tvorbu titulkov. V Česku však zatiaľ titulky alebo dabing v našom rodnom jazyku zatiaľ očakávať nemôžeme.
Tento rok tiež Netflix začne ponúkať obsah v HDR (High Dynamic Range, vysoký dynamický rozsah).
Pôvodný seriály Netflix z posledných rokov ako House of Cards alebo Orange Is the New Black sú vysoko hodnotené aj českými divákov, ktorí sa k nim ale zatiaľ mohli dostať väčšinou len prostredníctvom pirátskeho sťahovania alebo až po vydaní na DVD. V poslednej dobe sa niektoré z nich objavujú aj v slovenských televíziách.

Hodnotenie:
4.047619047619 21